Tipy na výlet

Městská památková zóna Valašské Klobouky

K nejhodnotnějším stavbám patří Stará radnice, Hornův dům, Červený dům a Brattmannova vila. Městská památková zóna zahrnuje historicky hodnotné objekty v centru města Valašské Klobouky. Na náměstí stojí budova Staré radnice s renesančním jádrem a věží. Před budovou radnice se nachází renesační pranýř, jeden z nejstarších dochovaných pranýřů u nás. Na náměstí stojí také Červený dům. Na cestě od Staré radnice k Červenému domu stojí barokní mariánský sloup a secesní budova současného městského úřadu, tzv. Hornův dům. Nedaleko Červeného domu směrem na Brumov stojí několik cenných dokladů lidové architektury - dřevěnice.

Rozhledna Královec

Rozhledna Královec se nachází na vrcholu Královec nad Valašskými Klobouky. Je celoročně přístupná. K rozhledně se dostanete po naučné stezce Královec. Rozhledna nese kromě označení „Na Královci“ také jméno „rozhledna Na Finiši“ nebo „rozhledna Cyrila Bureše“ (na počest místního hudebníka a skladatele).

Hrad Brumov

Brumovský hrad patří mezi nejstarší hrady v našich zemích. Hrad Brumov leží na západním okraji města Brumova, při státní silnici č. 57 směrem na Slovensko. Je postaven na výběžku horského hřbetu a obtékán dvěma potoky, spojujícími se v říčku Brumovku. Hrad leží na turistické značené trase na Jelenovskou, rekreační zařízení nad Valašskými Kloboukami.

Národní kulturní památník Ploština

Národní kulturní památník Ploština připomíná vyvraždění stejnojmenné pasekářské osady nacisty na konci 2. světové války za podporu partyzánů. Národní kulturní památník Ploština se nachází na místě bývalé pasekářské osady Ploština asi 5 km severozápadně od Valašských Klobouk mezi obcemi Vysoké Pole a Drnovice.

Přírodní památka Čertovy skály

Čertovy skály se nachází na severním okraji obce Lidečko. 150 m dlouhé a až 25 m vysoké pískovcové skály představují nejpopulárnější a nejnavštěvovanější skalní útvar na Valašsku.